KSIĘGI WIECZYSTE

KSIĘGA WIECZYSTA Oświęcim

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu
V Wydział Ksiąg Wieczystych.

Rynek Główny 14
32-600 Oświęcim

Sąd w Oświęcimiu prowadzi Księgi Wieczyste nieruchomości dla miasta Oświęcim oraz gmin: Brzeszcze, Chełmek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów i Zator.

Księgę Wieczystą - Można zamówić przez Internet
Odpis z Księgi Wieczystej może być zwykły lub zupełny (taki z historą wykreśleń wpisów) i jest pobierany bezpośrednio z Sądu i wysyłany do domu lub biura za pośrednictwem Poczty Polskiej listem poleconym priorytetowym lub kurierem expres bądź zwykłym na życzenie może zostać wysłana dodatkowo wersja elektroniczna księgi wieczystej - księga wieczysta on-line w ciągu kilku godzin od opłacenia usługi.

Księga wieczysta


wniosek KW

odpis zwykływysyłka oryginału poleconym lub kurierem

kolorowy skan na e-mail

Księga wieczysta


wniosek KW

odpis zupełnywysyłka oryginału poleconym lub kurierem

kolorowy skan na e-mail

ZAMÓWIENIA KSIĄG WIECZYSTYCH przez Internet - Jak to działa ?


1. W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz zamówienia Księgi Wieczystej, podając numer księgi wieczystej, adres dla korespondencji Sąd prowadzący (np. Sąd Oświęcim) i dane kontaktowe. W formularzu można podać dane do wystawienia dokumentu sprzedaży. Należy zwrócić uwagę na rodzaj zaznaczanego odpisu gdyż odpis aktualny zawiera najnowsze wpisy, zaś odpis pełny zawiera obok wpisów aktualnych również wpisy wykreślone.
2. Po otrzymaniu zamówienia odbywa się sprawdzenie czy Księga Wieczysta prowadzona np. przez Sąd w Oświęcimiu o podanym numerze istnieje w Centralnej Bazie Ksiąg Wieczystych, a następnie potwierdzane jest zamówienie poprzez kontakt telefoniczny na podany w formularzu zamówienia telefon lub wysyłany jest pocztą elektroniczną e-mail, który zawiera informację o możliwość realizacji zamówienia, a nadto podane są w nim dane do przelewu w przypadku wybrania wcześniej tej opcji zapłaty.
3. Gdy nastąpi potwierdzenie zamówienia lub przesłane zostanie potwierdzenie przelewu wydawana zostaje dyspozycja zapłacenia opłat sądowych i pobrany zostanie odpis Księgi Wieczystej w postaci papierowej z Sądu Ekspozytury Centralnej Informacji Ksiąg Wieczystych.
4. W ostatnim etapie realizacji zamówienia uzyskany papierowy oryginalny odpis Księgi Wieczystej wraz z potwierdzeniem sprzedaży (paragon, faktura VAT, itp.) wysyłany jest pocztą tradycyjną w postaci listu poleconego (priorytet) lub nadawany kurierem. Przesyłkę należy odebrać u listonosza lub na poczcie bądź dostarczy ją kurier. Formę dostawy, zapłaty i adres doręczenia należy wybrać w formularzu zamówienia.

Szybko i Profesjonalnie, Odpisy sądowe z całej POLSKI

Odnośnie odpisów z ksiąg wieczystych obsługujemy 339 miast głównych w Polsce wraz z podległymi gminami oraz ich okoliczne miejscowości.